Tony Blair se proměňuje v Margaret Thatcherovou?
Tento týden se koná v severoanglickém letovisku Blackpoolu tradiční výroční sjezd vládnoucí labouristické strany.
Premiér Tony Blair tam přednesl velmi důrazný projev, jímž se podle mnoha - často poněkud ironických komentátorů (viz názory Simona Jenkinse z Timesů, níže) velmi připodobnil Margaret Thatcherové.
Blair konstatoval, že neustoupí od svého odhodlání transformovat Británii a požadoval od Labouristické strany, v jejímž vedení se v poslední době začaly projevovat tradiční "staré", socialistické tendence, aby ho a jeho vládu podpořila.
Blair konstatoval, že v žádném případě neustoupí od tvrdých rozhodnutí dodržovat nízkou inflaci, nízké veřejné výdaje a relativně vysoké úrokové míry.
Britský premiér zdůraznil, že žádná část britské společnosti neunikne jeho modernizačním plánům. Požadoval větší efektivnost od školství, od státního zdravotnictví a od policie, a otevřeně promluvil i k britským podnikatelům: "Řekněte to na rovinu: váš hlavní problém nejsou příliš vysoké úrokové míry ani příliš vysoký kurs libry. Váš hlavní problém je, že máte příliš málo prvotřídních manažerů. Příliš málo investujete. Máte příliš malou produktivitu."
Nekompromisní Blairův projev trval padesát minut a byl přijat na výročním sjezdu jeho strany s nadšením.
Mimo jiné oznámil britský premiér podstatnou reformu sociálního a invalidního pojištění. Bude zaveden tvrdší režim pro žadatele o podporu. Ti budou zváni na osobní pohovory s "poradci", kteří jim budou vysvětlovat, jak se stát "více nezávislými".
Blair uvedl, že není důvodu, proč by neměl dobrý ředitel základní státní školy vydělávat 60 000 nebo 70 000 liber ročně (250 000 nebo 291 000 Kč měsíčně). Ale špatní ředitelé "by neměli řídit vůbec žádné školy". Později zveřejnili činitelé britské vlády nový plán, podle něhož budou "vyčerpaní" ředitelé škol přesunuti do méně náročných míst, možná i na část úvazku, anebo budou propuštěni.
Tony Blair dává velký důraz na zkvalitnění často dosud nepříliš kvalitního, někdy příliš liberálního základního školství. Jeho vláda chce velmi silně preferovat dobré učitele a zbavit školství učitelů špatných.
Totéž zamýšlí Tony Blair učinit se státním zdravotnictvím, z něhož chce odstranit špatné lékaře. 30 miliónů liber má být vydáno na modernizaci čtvrtiny všech britských nemocničních oddělení pohotovosti.
Přislíbil také, že do pěti let poklesne v důsledku zefektivnění policie zločinnost v Británii o 30 procent.
Slovní rozbor
Deník Guardian podrobil Blairovu konferenční řeč podrobnému slovnímu rozboru. Jeho projev, obsahující 5097 slov, příliš nevysvětlil Blairův oblíbený termín "třetí cesta", který se v textu vyskytl jen dvakrát.
Blairovo poselství už není příliš nové. V loňském projevu se výraz "nový vyskytl 33x, v letošním jen 19x.Slovo vize také poněkud mizí, bylo použito jen jednou, a v Blairově konferenčním projevu z roku 1997 dvanáckrát. Naproti tomu budoucnost se v Blairově projevu vyskytla letos třináctkrát, loni jen jednou. Atd. Guardian ironicky poznamenává, že slovo socialismus, které je v Labouristické straně potlačeno od roku 1995, se ani letos v Blairově projevu nevyskytlo ani jednou, i když frekvence výrazu odbory stoupla z loňského jednoho použití na letošní tři.
Blair sice možná v Blackpoolu zastrašuje levici, ale skutečná Labouristická strana se jednoho dne vrátí,
napsal ve středu 30. září v deníku Times Simon Jenkins a pokračoval:
Poslouchal jsem včera Blairův projev ve společnosti starého muže s bílým plnovousem a cizím přízvukem. Přišel z čítárny Britské knihovny v Londýně a přísahám, že mu bylo 150 let. Po celou dobu Blairova projevu se vrtěl. Když pak britský premiér povstal, zamumlal: "buržoazie se utopila v ledové vodě sobeckého materialismu". Když Blair hovořil o světové ekonomice, stařec zamával výtiskem deníku Financial Times a vykřikl: "Krize kapitalismu bude vyřešena tím, že vznikne diktatura proletariátu."
Když Blair začal hovořit o sociální politice, stařec vybuchl: "Existující výrobní vztahy se promění v okovy dělnické třídy ... Buržoazie vyplodí jen své vlastní hrobaře. ... Povstaňte, dělníci světa, nemůžete ztratit nic než své řetězy." Když jsme se rozloučili, pohlédl mi do oka. "Jestliže tohle bude pokračovat," dodal, "dávejte pozor, budu muset založit nějakou Labouristickou stranu. Musím o tom poslat e-mail milému Engelsovi."
Jenkins varuje, že historie učí, že když nějaký politik říká, že za "žádnou cenu nic takového neučiní", tak je ten nemyslitelný čin přímo za rohem. Pokračuje:
"Pořád se mi ještě líbí Tony Blair jako premiér. Získává auru příliš silně marketingem prosazovaného zázračného dítěte. Jeho projevy jsou jako účesy ze šedesátých let, jsou načesané dozadu, pečlivě upravené a nalakované, aby udržely tvar. V mírném větru vydrží, ale drsná noc v posteli je zlikviduje. Blairův tým umí velmi dobře "prodávat Blaira". Má výtečný vkus ústavního radikalismu. A je inteligentní.
Tito lidé ovšem nemají naprosto nic společného s Labouristickou stranou, pokračuje Jenkins. Blair využil podstatnou část svého projevu tím, že se hájil nikoliv před konzervativci, o nichž se skoro vůbec nezmínil, ale "proti těm, kdo nás obviňují, že jsme konzervativci."
Jenkins však dodává, že Blairovi se podařilo Labouristickou stranu zcela zkrotit : "Blair dosáhl absolutní kontroly nad touto organizací - je to úplně zázračné. Stalin na něco takového potřeboval gulagy. Americká mafie potřebovala masakr na den svatého Valentina. Mussolini musel přimět vlaky, aby začaly jezdit načas. Labouristická strana nepotřebovala nic, aby se rozpustila v blairovštině.
Jenkins vzpomíná na hodnoty dosavadní Labouristické strany. Nikdy jsem nebyl stoupencem staré tradiční Labouristické strany, uvádí, ale velmi živě si pamatuju na tu směsici víry a zájmu, methodismu a marxismu, touhu odstraňovat chudobu přerozdělováním daní, prostřednictvím mechanismů sociálního státu, pracovními příležitostmi ve státním sektoru a ochranářstvím. Labouristické hnutí se snažilo hájit zájmy organizovaných pracovních sil proti monopolnímu kapitalismu. Jeho cílem bylo poskytnout byty a vzdělání pro své lidi a starat se o ně ve stáří.
Tato Labouristická strana, pokračuje Jenkins, je dnes mrtvá. Pod jejím jménem nyní funguje naprosto odlišná organizace. Blair řídí britskou politickou ekonomiku v podstatě konzervativním způsobem. Všechny interní spory řeší ve prospěch bohatších lidí. I jeho "iniciativy" týkající se školství a policie jsou v podstatě převzaty od konzervativců.
Blairova vláda pokračuje se thatcherovskou centralizací, stěžuje si Jenkins. Uzurpuje pravomoci místních zdravotnických úřadů, školských a policejních autorit. Ministr školství David Blunkett znárodnil britské školství tak dokonale, jak bylo zdravotnictví znárodněno v roce 1948. Drasticky jsou omezovány pravomoci místních úřadů.
Toto není žádná "třetí cesta". To je loajální konzervativní politika, míní Jenkins. Předpovídá, že tradiční hodnoty Labouristické strany se ke konci nynějšího funkčního období britského parlamentu začnou znovu prosazovat. Nutně takový program nepodporuje, ale uznává, že je nosný pro každou stranu, která chce zastávat myšlenku "sociální spravedlnosti" a "pozvednutí chudých". Současná vláda se o něj nezajímá. Blairovci se posmívají, že takový program by sice dostal socialistu do nebe, nikoliv však Tonyho Blaira do premiérského úřadu.
Jenkins se domnívá, že britské sociální problémy, neřešitelná situace městské podtřídy nekvalifikovaných lidí, chycených v pasti špatných škol, a noví "euro-nezaměstnaní" povedou zanedlouho ke vzniku "skutečné" Labour party.
Pokud nyní labouristé přejdou od většinového systému k systému proporčnímu, to nové "skutečné" Labour party umožní dostat se postupně k moci. Protože proporční volební systém je doslova darem pro disidentské menšin.
Jenkins uzavírá: "Tak dlouho, jak budou existovat v Británii chudí lidé a komunity v krizi, bude tu existovat i role pro 'pořádnou' Labouristickou stranu. Osud nynějších labouristů je velmi obtížné předpovědět. I liberálové v minulosti tvrdili, že hájí zájmy dělníků. Ale nikdy se nezotavili ze ztráty své ideologie. Život jim vzal i onen podivín z Britské knihovny, který jaksi odmítá zmizet ze scény."
Spiklenecké a futuristické teorie: plánovala pád komunismu KGB?
Ramcove KGB, detaily STB. Rusove jsou, diky narodni zalibe v sachove
hre, vynikajicimi strategy. Plna pravda nevyjde nikdy najevo, castecna snad
po letech. Pro dokresleni lze uvest, ze napr. v leteckem vyzkumu byli
Rusove v roce 90 podle odhadu americkych odborniku pet let pred Amerikou.
Kdyby rusti geniove, kterych maji temer v kazdem oboru pozehnane, pracovali
v podminkach napr. vedcu americkych, sla by nejen vetsina Nobelovych cen do
Ruska, ale Rusko by si nejen vojensky, ale i hospodarsky podmanilo svet,
pokud by americke podminky existovaly i pro aplikace prace vedcu, t.j.
kdyby hospodarstvi fungovalo.
V systemu, kteremu absolutisticky vladli
dogmaticti politici a chytri sarlatani, vsak ani hospodarstvi, ani veda
nemohly dlouhodobe uspesne fungovat.
To inteligentni spicky, kterych bylo v
KGB dost, vedely a snazily se system reformovat. Reformovani vsak nebylo
mozne, jedinou cestou by byla zmena systemu a to az do te doby, nez se
system sam zhroutil, nepripadalo v uvahu.
Takze KGB fungovala jako hasici,
kteri nehasi, ale jeste pred pozarem v klidu vynaseji nejvetsi a
nejvzacnejsi kusy nabytku a zarizeni. Slo o dlouho a peclive pripravovany
proces, zahrnujici napr. i takove detaily jako vyber a priprava budoucich
vladcu v zemich pod nadvladou, aby nedoslo
k absolutni ci trvale ztrate, pricemz absolutni se mysli 100%, trvale se mysli
nenavratne, treba jen poloviny toho, co pred ztratou vlastnili,
vytvareni financnich reserv pro uspesne podnikani vybranych spolupracovniku
a ekonomickou dominanci, vedouci zpet k politicke moci.
Tak jako v sachove hre se malokdy povede uskutecnit nejvyhodnejsi variantu,
tak i ve skutecnem zivote doslo k mnoha ocekavanym i neocekavanym odchylkam
od planu, ale plan s vetsinou z nich pocital, mel pripravene pro pripad
nutnosti opravne (donucovaci) prostredky a lze v podstate rici, ze se plan
v pocatku zdaril a zdari se pravdepodobne i v jeho celkove, t.j. dlouhodobe
perspektive.
Otazkou vsak je, jak hodne tento plan se soucasnymi potizemi v Rusku
pocital, nebo je dokonce vytvarel. Navrat k "lepsimu, reformovanemu
komunismu" je konecnym cilem. Jestli uz v Rusku a dalsich zemich, vcetne
Slovenska a CR zacina, nebo jestli jde o proces, nad kterym jeho iniciatori
ztratili prechodne nebo trvale kontrolu, vi v Rusku a mozna i v jinych
zemich, jen velmi malo lidi. Pokud ke ztrate kontroly doslo, to, jestli je
to ztrata trvala nebo prechodna, nevi nikdo.
Takze, jak nas historie uci, vsechno je jinak, vsechno dopada jinak, nez
bylo planovano. V tom je nadeje nas vsech i kdyz kapitalismus, zvlaste tak,
jak je praktikovan v byvalych zemich komunistickeho bloku, ale i v Americe
a jinde, vola po reformach nebo i radikalnich zmenach. Na jmene nezalezi,
ale komunismus je pravdepodobne blize idealnimu spolecenskemu systemu nez
kapitalismus. Nezdareny experiment, ktereho jsme byli vsichni svedkem,
dopadl spatne nejen proto, ze slo o experiment, o jednu z mnoha
nutnych zkousek, ale vice asi proto, ze se vedeni zmocnili lide, kteri
krome nedostatku schopnosti, s vyjimkou schopnosti ziskat a brutalitou
udrzovat moc, meli zcela jine cile nez ty verejne proklamovane.
Takze dalsi zkousky, ke kterym nutne dojde, protoze uz je velmi obtizne
ridit spolecnosti systemem formovanym devatenactym stoletim, budou
pravdepodobne dopadat lepe, i kdyz asi ne nejlepe. Hledani je vzdy plne
omylu, kapitalismus vyrostl z otrokarstvi, komunismus, tak jak byl
praktikovan, byl tez otrokarstvim, doufejme, ze i z tohoto otrokarstvi
vyroste system, ktery svetu hodne da.
Zmeny soucasnych kapitalismu jsou nevyhnutelne, zda pujde pouze o zmeny
dilci, jako napr. ve dvacatem stoleti, kdy napr. odbory ziskaly vliv a moc a
zmenily se z organizace zamestnancu v organizace casto i mafianske, takze
puvodne dobry zamer dospel casto k velmi nedobrym vysledkum, nebo o zmeny
zasadni, vymenu systemu, je tezke predpovidat, i kdyz je to pravdepodobne.
Pocitace jiz hraji ve spolecnostech velkou roli a je mozne, ze budou hrat
roli rozhodujici. Uslechtila idea komunismu selhala na tom, ze ji provadeli
lide, majici k uslechtilosti daleko, lide, u nichz osobni neschopnost a
sobeckost prevazovaly. Pocitace nejsou ani neschopne, ani sobecke, takze
napr. planovane hospodarstvi, ktere bude planovane a rizene pocitaci, ktere
budou tak inteligentni, ze nedovoli lidem do procesu s vyjimkou etickych a
kulturnich otazek zasahovat, ma nadeji byt efektivnejsi nez hospodarstvi
kapitalisticke. Tim by mohl byt odstranen hlavni nedostatek komunistickych
modelu soucasnosti, nizka produktivita a vysoka ztratovost.
Oficialni model rozdelovani v "komunismu" je jiz lepsi nez model
kapitalisticky, takze je mozne, ze komunismus, ktery se bude jmenovat treba
computerismus, prinese blahobyt vsem a vytvori slibovany "raj na zemi".
Prejme si to, na jmene nezalezi, na faktech zalezi. A spolecnost, ktera
odstrani bidu a da vsem pravo na adekvatni vzdelani, lekarskou peci a
zivotni uroven, do jejihoz minima uz davno patri krome veci
nejzakladnejsich, vcetne lekarske pece a vzdelani napr. tez pravo na
poznavani cestovanim, bude rozhodne lepsi nez soucasna spolecnost
kapitalisticka, ktera vetsine lidi sice jiz dost dava, ale ktera mensine
krute ublizuje a tem, co dava, dava za prilis vysokou cenu.
Národohospodářské škody
Na muj stul a telefonem, dochazi v posledni dobe
mnoho ruznych dopisu a zadosti. Vzhledem k tomu, ze se, byť
ceska "cizinka", dost casto vyskytuji doma v rodne republice,
stava se dost casto, ze ruznym spoluobcanum, a rada, v ramci
moznosti, vyrizuji, zarizuji, kontaktuji, etc...
Nekolik let prostredkuji styky zaku zakladnich skol s dopisovymi prateli
v USA... Kdyz se mlady Cech nebo Ceska ocitne ve vezeni
tu, tam ci onde v USA, nevim proc, jejich posledni mozny
telefonat nekdy konci u mne... Kdyz nektery Cech nekde
na Vychode USA neco potrebuje, nevim proc, vola mne...
Kdyz je odkazuji na ceske zastupitelske urady, obvykle volaji
zpet, ze "ti nam nijak pomoci nemohou..."
Zadosti tohoto a podobneho typu vyrizuji dle casu a moznosti,
nekdy pomoci mohu, jindy ne...
Ale je jiny typ zadosti, ktere dochazeji z Ceske republiky.
Tyto zadosti prichazeji na adresu Klubu ceskoslovenske kultury,
a jsou to vetsinou zadosti o pomoc financni, o pomoc s projekty,
ktere tim, ze je dnesni vlady CR od roku 1993 zanedbavaji,
nemohou byt dobre uskutecneny, neb po pripade uskutecneny
nikdy nebudou... Renomovany vedec potrebuje $20.000,-- aby mohl
vydat sve zavazne, vedecky spickove dilo v CR tiskem...
Nemocnice pro postizene a opustene deti potrebuje prostredky
na nakup obuvi, osaceni, a rehabilitacnich pomucek. Umelci zadaji o
financi pomoc na uskutecneni
vystavy...
Dalsi vynikajici umelec s celosvetovym renome
potrebuje potvrzeni a pozvani, aby mohl uskutecnit turne po USA...
Pisi mi fotbaliste z Viktorky Plzen, ze by potrebovali financni
injekci na podporu vycviku dorostu...
Nedavno dosla zoufala
vyzva z nemocnice v Trebici, jejiz "gama kamera firmy
Nuclear Chicago pracuje nepretrzite, ackoliv je stale opravovana
(ma svoji zivotnost deset roku) vic, nez dvojnasobne prekrocenou.
Nelze proto kazdym okamzikem vyloucit havarijni stav pri jeji
neopravitelnosti." V dopise se dale uvadi, ze podobne moderni
zarizeni se da v USA zakoupit, ale stoji 16 milionu Kc...
Dnes dosel dalsi dopis, od Nadace pro transplantaci kostni drene
v Plzni. Reditel Roman Miller popisuje v prilozenem dopisu, jak
v Plzni skveli lide, doslova z niceho, vydupali jedno z nejlepsich
lecebnych zarizeni toho druhu v CR....
Sedavam zde nad podobnymi dopisy a premyslim,co delat...
Obvykle se nad nimi zamyslim, zaradim je druhe hromadky na svem
pracovnim stole, a tam se na ne, den po dni, snasi prach...
Tech dopisu, den po dni, pribyva... Myslim, ze budu muset sepsat
dopis, s vysvetlenim a omluvou, proc se na tyto zoufale hlasy
volajici o pomoc pro vsechny v pritomne dobe pouze snasi prach.
(Nase Asociace Cechu pred rokem rozeslala sest set vyzev na financi
pomoc obetem ceskych povodni. Melo to dobry ohlas... Bohuzel,
financni prostredky, po peti letech papirove vojny o zakladni
lidske pravo, ceske obcanstvi ktere dnes maji vsichni krome
Cechu v USA, jsou dnes hluboko pod nulou. Na rozdil od konzulatu CR
nedostavame od ministerstva zahranici zadne dotace....)
Drazi pratele, v dopise tem, kdo sena nas obratili v dobre vire,
ze pomuzeme,bude psano...
Drazi pratele! Na mem stole jiz pet let lezi
hromadka spisu cislo jedna...
Pred peti lety jsem se ujala ukolu,
ktery, den po dni, se stale vice a vice jevi nad me obycejne
lidske sily...
Ujala jsem se dobrovolne, neplacene prace v souvislosti
s nedoresenou otazkou ceskeho obcanstvi pro - bez rozdilu - vsechny
Cechy dnes v zahranici, kteri si je preji...
Moje prvni povinnost, k te jsem se zavazala, je delat vse, co
je v me moci, schopnostech a moznostech, abych tuto kauzu
dovedla do konce.
Sama o sobe bych to, vshledem k netecnosti,
neprateleskemu postoji, skutecne ci pouze hrane ignoranci
ceskych vlad a oficialnich mist byla byvala davno vzdala...
Kdyby nebylo jinych dopisu: "Vazena pani Fuchsova, kdyz se nas
Vy nezastanete, nezastane se nas nikdo..."
Pisateli techto dopisu
jsou obvykle 50-80 tnici, rodili Cesi, nekdy i jejich anglicky
pisici take-Cesi uz narozeni v USA...
Jim patri moje prvni
povinnost, kvuli nim, ano poslednich pet let, posilam ja a moji
pratele do Washingtonu, D.C. stovku dopisu kazdy mesic,
uz poslednich temer PET LET... Kolik casu, papiru, inkoustu,
postovneho, penez za kopirovani, FAXy a telefon tato akce
stoji, se mne radeji neptejte...
Pisu do Washingtonu, musim psat, byt se to jeho excellenci,
ambasadoru Vondrovi vubec nelibilo... Ani mne, drazi pratele,
se to nelibi...
Dovedete si predstavit, kolik radosti a
uzitku by finacni prostredky a dobrovolna prace Cechu v USA
jako jsem ja nadelaly doma mezi vsemi temi chudaky zadateli
o pomoc v USA???
Kolik vystav a potvrzeni by mohlo byt vydano
a podporeno, kolik lekarskych pristroju by mohlo byt v USA
nakoupeno a dopraveno, financovano Cechy v USA, do jejich
rodne zeme k uzitku vsech tam zijich?
Bohuzel, dopisy do Washingtonu,
ktere se nelibi panu Vondrovi ani nam, zaberou stejny cas a schopnosti,
ktere by bylo misto toho mozno vynalozit na kontaktovani podniku
a charitativnich organizaci v USA schopnych pomoci skutecne
potrebnym zadatelum v CR...
Nevim, jestli nekoho z tech prazskych uredniku, kteri nam Cechum
v USA den po dni zamitaji nase ceske obcanstvi ( prave mne
zastihl dopis od Ing. Zdenka Petricka, namestka ministra financi CR.
Pise v nem, jako obvykle, ze k vyrizeni jakychkoli restituci
v mem pripade - dle jakychsi 17 paragrafu zakonu, zakonu prevzatych
namnoze z dob komunismu, ktere cituje,
pry milostive lhuta pro zadatele -opravnene osoby- byla
PRODLOUZENA! do 8. cervence 1999, ovsem jen pro OBCANY CESKE,
a jak kazdy vi, to my, my Cesi v USA, tedy jen nekteri z nas...
NEJSME....) nevim tedy, jestli nekoho z tech urednicku, ci jestli
nekoho z panu ministru dnes honosicich se DVOJIM obcanstvim!,
jestli nekoho z tech mladych, schopnych panu poslancu stran te ci
one v nasi spolecne vlasti, vubec zajima, ci bude nekdy zajimat to, ze
protiustavnim a protizakonnym
upiranim ceskeho obcanstvi Cechum v USA vznikaji NARODOHOSPODARSKE SKODY pro vsechny obyvatele CR? Na uplne jinych
mistech, ale NARODOHOSPODARSKE SKODY nicmene? kdo, ptam se
dnes, dokud je jeste cas, se za TOTO! bude jednou obyvatelum CR
zodpovidat?
Mne, rodile Cesce, ktera ma sice v USA dost kontaktu na to, aby mohla
byt tak ci onak uzitecna tem lidem ve sve vlasti, kterym by nejradeji
pomahala, ale do vyreseni tohoto zasadniho problemu nemuze, nezbyva,
nez se vsem tem skvelym lidem, vsem kdo na pomoc zoufale cekaji,
omlouvat...
Do te doby, nez splnim ukol dany pred peti lety jinym
Cechum... Tem, kteri jeden po druhem umiraji daleko od vlasti...
bez OBCANSTVI CESKEHO....
Umiraji daleko od vlasti, jejiz nevinni
obyvatele je a jejich pomoc nalehave potrebuji, ale ktere se jim
vinou nemoudre, sobecke a provincialni vlady dostane bud pozde,
anebo take vubec ne...
Opet, kdo bude, kdo JE! za toto zodpovedny?
V soucasne dobe, bohuzel, zustavaji tolika tolik potrebnym doma, a
nam, jiz devet let potrebnym a zavrzenym zde, v USA, pouze
ty prislovecne oci pro plac.....
Jirina Fuchsova
ceska basnirka bez obcanstvi
dobrovolna, neplacena koordinatorka
MEZINARODNI ASOCIACE PRO DVOJI OBCANSTVI, RESTITUCE A VOLEBNI
PRAVO (od r. 1993)
generalni sekretarka
PORADNI SBOR PRO CESKOU VLADU V ZAHRANICI
dobrovolna, neplacena kuratorka
PAMATNIKU ZAHRANICNICH CECHU v Plzni.