V roce 1990 bylo v Británii 6600 milionářů. Dnes jich je tam 47 000
Za milión liber (55 miliónů korun) si dnes koupíte jen středně velký dům mimo centrum Londýna, řekněme na Fulham Road. Jeden menší, na rušné ulici v západním Londýně, se právě prodává v realitní kanceláři Hamptons za 995 000 liber. Pracovníci kanceláře si jsou jisti, že se rychle prodá: "Lidem tady rostou platy tak rychle, jak rostou ceny realit. " Za poslední dva měsíce prodala tato jediná pobočka realitní kanceláře 30 domů, které stály minimálně milión liber. "Jeden člověk si tu tuhle kupoval dům za něco přes milión liber," dodávají. "Dělal potíže. Chtěl, abychom ho tím domem provedli v neděli." Nebyli příliš ochotní, prodávat dům za milión liber není pro ně už nic moc zvláštního.
V listopadu 1998 bylo podle údajů společnosti Datamonitor v Británii 47 000 milionářů. To nezahrnuje majitele realit. Datamonitor odhaduje, že do dvou let - opět s výjimkou domů a bytů - bude v Británii 142 000 lidí, kteří budou vlastnit víc než milión liber na hotovosti či v akciích. Každý týden vzniká v Británii více milionářů, než vzniklo za celé devatenácté století.
Je to symptomatické pro moderní ekonomiku: Talentovaní lidé, lidé s výjimečnými schopnostmi, lidé s dobrými konexemi anebo lidé, kteří prostě mají jen štěstí, získávají velké finanční částky.
Mezi novými milionáři jsou bankéři, fotbalisté, komici a počítačoví podnikatelé, účetní odborníci a scénáristé, ředitelé zprivatizovaných podniků veřejných služeb, ředitelé sdělovacích prostředků. Rostoucí ceny domů a bytů dělají milionáře z tisíců dědiců.
Ani milión liber však se nepovažuje v současnosti za velké jmění. Firma Datamonitor varuje: Investujete-li svůj milión rozumně, budete z toho mít roční příjem asi 50 000 liber. Z toho se vám nepodaří financovat vzdělání tří synů v soukromé škole.