Milan Knížák se nebude bavit se "zamindrákovanými ubožáky" z Britských listů. Píše nám ředitel pražské Národní galerie, profesor Milan Knížák:
Pane Čulíku,
to, že publikujete neověřené, bohužel někdy psychopatické, projevy pana Kreuzziegera a předkládáte je jako jediná (a tedy pravdivá) fakta, svědčí o Vaší neprofesionálnosti. Víc k tomu nemám co dodat. Odmítám se bavit se zamindrákovanými ubožáky jako jste Vy a pan Kreuzzieger.
Milan Knížák
Svědectví o tom, jak naložili v Národní galerii s Milanem Kreuzziegerem, je zde, obrana Milana Knížáka od Martina Stumpfa je zde, předchozí prohlášení Milana Knížáka v této věci je zde.
Pochybnosti o volbě nové Rady České televize vyjádřil Michal Canov:
Ať žije logika!
1. Volební výbor parlamentu vybere dle zákona přijatého v době televizní krize 45 (trojnásobek) kandidátů do Rady České televize. Tento krok jako protizákonný či dokonce protiústavní hodnotí stoupenci vánočních televizních vzbouřenců a hrozí soudy těch kandidátů, jimž nevybráním bylo upřeno právo být volen. Přitom tento bod zákona prosadili "jejich" poslanci (čtyřkoalice a Dostálovo křídlo v ČSSD) proti jeho přijetí byla ODS.
2. Dojde ke třem změnám ve vybrané pětačtyřicítce. A hle, nikdo již po soudech nevolá. Vyřazeným z této sestavy již najednou nebylo upřeno stejné právo být volen?
3. Po zcela veřejně aklamované dohodě politických stran je jako po másle zvolena patnáctka členů Rady. Všichni jsou spokojeni včetně pana Krause a dalších z ČT věc veřejná. Proti čemu, že se to před půl rokem protestovalo? Nebylo to náhodou proti tomu, že radní byli zvoleni dohodou politických stran?
Ať žije logika!!!
Poznámka JČ: O logiku v loňském prosincovém televizním vzbouření nešlo. Šlo o to, že tehdejší Rada ČT jmenovala generálním ředitelem České televize člověka, který měl jedenáctiletou zkušenost z profesionální západní veřejné vysílatelské instituce (BBC), věděl, jak taková instituce v normálním světě funguje, jaké jsou běžné profesionální procedury, chtěl trvat na otevřenosti finančních toků v ČT a hlavně, to bylo největším nebezpečím, plánoval zavést individuální kvalifikační a profesní hodnocení zaměstnanců ČT, podle něhož jim mělo být určováno pracovní zařazení a plat. Toho se zaměstnanci ČT báli jako čert kříže, stejně jako nebezpečí, že už se o nejdůležitějších věcech nebude bez odpovědnosti rozhodovat kamarádšoftsky v kuřárně, ale že budou pracovníci ČT za svá profesionální rozhodnutí veřejně odpovědni, a tak člověk, který toto chtěl zavést, musel být zdiskreditován. Hodil se politicky výmysl, že je závislý na ODS a irelevantní tvrzení, že tehdejší rada ČT byla zvolena podle politického kliče. (Tak byly zvoleny všechny Rady ČT, i ta dnešní.) Bylo nutno také zničit pověst jediné pracovité a aktivní členky Rady ČT, Jany Dědečkové, která brala svou roli členky Rady vážně a odpovědně jako závazek české veřejnosti. Jakmile výše popsaná nebezpečí zmizela, už je jedno, jakých lží bylo použito k jejich likvidaci, k politováníhodnému posunutí české demokracie k populismu (Kraus) a k absolutní diskreditaci samotné České televize jako veřejnoprávního sdělovacího prostředku. Samozřejmě, že i tato Rada byla zvolena podle politického klíče, jako všechny ostatní, ale protest proti tomu loni v prosinci byla jen záminka. (JČ)
Do on-line rozhovoru s ministrem Karlem Březinou na Interview 21 jsme poslali následující dotaz:
Pane ministře, v souvislosti s kontroverzí kolem sčítání lidu vyšlo najevo, že jedním z poradců, kteří pro Vás pracují, je pan Jindřich Kodl, bývalý vysoký důstojník StB. Kolik dalších osob s pozitivním lustračním osvědčením pracuje ve Vašem týmu? Můžete odhadnout, jakou percentuální část Vašich "odborných poradců" tyto osoby představují?
Tomáš Pecina, Britské listy
Redaktor bohužel náš dotaz do pozitivně laděné konverzace s Březinou nezařadil. Nevadí - necháme ho vystaven zde a snad nám pan ministr odpoví přímo. --- Že si K. Březina neumí svou práci bez estebáků představit, berme jako fakt - de gustibus non est disputandum; když už si je ale jednou platíme z daní, máme právo vědět, kolik jich na Úřadu vlády působí. (TP)
Konto, kam je možné posílat příspěvky na investigativní práci Britských listů, je toto:
Účet č. 431349001/2400 (2400 je kód banky), Expandia Banka, a. s. (změna jména na eBanka dosud není oficiálně v platnosti)
Ovocný trh 8, 117 19 Praha 1 (na Ovocném trhu je oficiální sídlo banky, ale není tam klientské centrum.)
Variabilní symbol pro příspěvky 2001 (ti, po nichž chce banka konstatní symbol, mohou použít 0558).
Příspěvek lze složit (bez poplatku) na kterémkoli klientském centru banky:
Brno, Jánská 1/3
České Budějovice, Kanovnická 18
Hradec Hrálové, Rašínova tř. 1669
Olomouc, K. Světlé 2
Ostrava, Dlouhá 3
Pardubice, 17. listopadu 238
Plzeň, Šafaříkovy sady 5
Praha, Václavské nám. 43
Praha - Zlatý Anděl, Nádražní 23
(Prosíme čtenáře, kteří přispěli nebo přispějí tímto způsobem v hotovosti, aby nás informovali e-mailem, kde a kdy částku zaplatili - připravujeme pro všechny sponzory malý, ale exkluzivní dárek a nechceme, aby o něj anonymní sponzoři přišli.)