Většině Britů se v Británii nyní líbí
Podle výsledků průzkumu firmy ICM, provedené v červenci pro deník Guardian, souhlasí 90 procent britských občanů s názorem Tony Blaira, že je "Británie dobrým místem k životu", 81 procent s názorem, že je to dobré místo na vychovávání dětí a 63 procent se stanoviskem, že je příjemné v Británii stárnout.
Britští občané se příliš neshodují v tom, zda je ještě stále Británie "snobskou společností". Většina z nich je ale přesvědčena, že je snášenlivost prý hlavní britskou národní vlastností.
Průzkum veřejného mínění ukazuje, že je většina Britů ve své zemi v současnosti relativně šťastna a že souhlasí s politikou labouristické vlády, navzdory příznakům vznikající hospodářské recese.
Nicméně, dvěma třetinám Britů se nelíbí, že je prý Británie ostře třídně rozdělenou zemí. Každý třetí Brit konstatoval, že by emigroval do zahraničí, kdyby měl možnost se usadit kdekoliv na světě. 63 procent Britů uvedlo, že by zůstali v Británii. Jenom ve skupině odvážnějších mladých lidí ve věku 18-24 let je většina osob, které by se chtěly vystěhovat.
Když se v únoru 1993, tedy před více než pěti lety, v době vlády konzervativce Johna Majora, dotázala firma Gallup na tutéž otázku, tehdy chtělo z Majorovy Británie navždy emigrovat 49 procent obyvatel.
Většina Britů by se přestěhovala do evropských zemí, zejména do Francie a do Španělska. Mimo Evropu je nejčastějším toužebným cílem Britů Austrálie (18 procent), USA (16 procent), Kanada (10 procent).
29 procent Britů je přesvědčeno, že Británie hraje ve světové politice "velmi významnou roli". Jsou to hlavně voliči Konzervativní strany.
34 procent Britů vidí sice Británii jako významnou mocnost, ale jen v Evropě. To byl převažující názor mezi labouristickými voliči.
16 procent britských občanů zastává názor, že Británie nemá ve světě žádný vliv nikde. Byli to především voliči třetí britské politické strany liberálních demokratů.