Sir Bernard Ingham, bývalý tiskový tajemník Margaret Thatcherové: "Nynější britská vláda sklidí bouři, protože poskytuje informace jen svým oblíbeným novinám a novinářům"
Sir Bernard Ingham, bývalý tiskový tajemník ministerské předsedkyně Margaret Thatcherové a její energický obhájce zaútočil velmi ostře na vládní informační systém, který zavedl tiskový tajemník Tonyho Blaira Alastair Campbell. Ingham Campbella obvinil, že labouristická vláda poskytuje informace jen vybraným, oblíbeným novinářům a nikoliv všem. V důsledku toho vzniká v britské novinářské obci vlna nespokojenosti a "vláda sklidí bouři," varoval Ingham.
Sir Bernard Ingham také označil tiskového tajemníka Alistaira Campbella za stranického labouristického funkcionáře a vyjádřil názor, že nejde o vládní funkci a že by Campbellův plat neměl být hrazen ze státního rozpočtu.
Alistair Campbell se chová jako (nadstranický) státní zaměstnanec (civil servant), jen když se mu to hodí, konstatoval Bernard Ingham před příslušným parlamentním výborem Dolní sněmovny, který hodnotí v těchto dnech funkčnost vládního informačního systému pro veřejnost.
Ingham dále uvedl, že v éře Margaret Thatcherové bývali britští novináři "smečkou vyjících vlčáků". Nyní se stali jen skupinkou poslušných pudlíků. Ingham se také za vlády Margaret Thatcherové pokusil po určitou dobu poskytovat informace jen vybraným novinám, uvedl bývalý tiskový mluvčí před parlamentním výborem, ale "tuto praxi jsem musel rychle pustit, jako horký brambor, protože v jejím důsledku vznikalo napětí".
Politický vedoucí redaktor deníku Guardian Michael White uvedl před parlamentním výborem, že pravděpodobně od posledních všeobecných voleb v květnu 1997 vzniklo "trochu více protekce vůči určitým novinářům" než existoval dříve. Uvedl však, a v tom se shodl např i s komentátorem Peterem Riddelem z deníku Times, že v tomto ohledu "spíše vládne kontinuita než diskontinuita". Labouristický tiskový mluvčí Alistair Campbel a bývalý konzervativní tiskový mluvčí Sir Bernard Ingham si jsou v mnoha ohledech podle novinářů "značně podobní". Oba velmi energicky prosazovali u novinářů vládní hlediska.
Guardian k tomu poznamenává, že více znepokojující je rezignace nebo propuštění několika vedoucích pracovníků britské vládní informační služby, údajně proto, že odmítli formulovat vládní tisková prohlášení tak, aby to odráželo oficiální názor Labouristické strany. Právě odchod těchto vedoucích pracovníků vyšetřuje nyní britský parlamentní výbor pro veřejnou správu.