Volby 1998 - Dokud se budou v CR obavat verejne sdelovaci prostredky politiku a ne naopak, budou volby dopadat tak, jak dopadaji a bude nutno se obavat nejhorsiho
Posledni volby opet prokazaly, ze volic v CR a tim cely narod, jsou rukojmimi policke elity, ktera se formovala v byvalem Prognostickem ustavu, ktery byl zrizen predevsim za timto ucelem, nebo ve spolupraci s nim.
Az na par vyjimek, ktere slouzi pouze jako reklama a vnadidlo, vetsina lidi na politicke scene ziskala zkusenosti, znamosti, moznost se organizovat a pocatecni kapital ve sluzbach komunistickeho rezimu. Jejich pozice, predevsim financni, umoznujici jim temer absolutni ovladani sdelovacich prostredku, jejichz nezavislost je podminkou fungujici demokracie a demokratickych voleb, je zvyhodnuje natolik, ze novi lide, kteri se s nimi nespoji, nebo s nimi dokonce budou ve skutecne, ne zdanlive, opozici, nemaji a jeste asi dlouho nebudou mit sanci.
Takze nejen predchazejici, tyto, ale i budouci volby budou jeste dlouho dopadat tak, jak dopadaji. Dokud nevzniknou nezavisle sdelovaci prostredky, ktere budou bez obav kritizovat vsechny nedostatky a spatnosti, kterych je dost i ve slusnych a relativne dobre fungujicich demokraciich, budou v CR pouze takove vysledky voleb, jake soucasna situace umozni. V CR vznikl jakysi druh feudalni pseudodemokracie, ve ktere o moc souperi a rozdeluji si ji pouze ruzne, zdanlive a castecne i skutecne nazorove rozdilne vetve vladnouciho klanu, jejichz hlavni motivace, t.j. touha po moci a vyhodach z ni plynoucich, je u vsech stejna.