Upozornění: k předchozím číslům BL se dostanete, když kliknete v záhlaví na ikonu Archív. Celé dnešní vydání BL se vám natáhne, když kliknete na poslední řádce Obsahu (zde napravo) na Kompletní Britské listy
Zpravodajství z Invexu - 2. část
V úterý 14. 10. se mimo jiné konala prezentace firmy Cisco, na níž vystoupil vedoucí technologické sekce Gary Kunis. Ve svém příspěvku se zaměřil na nové produkty společnosti, jimiž se Cisco pokouší o zjednodušení služeb jak intranetových, tak internetových. Zvláště Internet patří podle názoru pana Kunise k oblasti se širokým spektrem možností a uplatnění. V Americe totiž už dnes není výjimkou, že se lidé připojují z domova rychlostí dříve vyhrazenou velkým podnikům. Novinkami jsou analogové terminální adaptéry ISDN, GSM, xDSL a SW56. Samozřejmostí se stává i možnost pracovat doma - podnikový server zajišťuje kterémukoliv pracovníkovi kdekoliv ve světě (Cisco má pobočky v Káhiře, Paříži, San José, Tokiu, Rio de Janeiru a Sydney) okamžité a stejné připojení, jako kdyby pracoval přímo v ústředí.
Na dotazy, týkající se specifik České republiky, odpověděl Gary Kunis, že v přední řadě by mělo Internet využívat školství. "Když se dítě na něco zeptá otce, ten už nemusí být za hlupáka, když nic neví, ale naopak může dítěti na Internetu vyhledat nejnovější informace."
Stejně tak by měl začít Internet využívat český průmysl - v dnešní době je obvyklé obchodování po Internetu, po síti, a pokud chce Česká republika držet krok se světem a bez problémů a handicapů vstoupit do 21. století, bude se muset také začlenit.
"Myslíte si, že Boeing chtěl investovat do informačních technologií? Nechtěl, ale musel. Jinak by zůstal pozadu a tratil by."
"V Evropě se vydává na IT daleko méně peněz než v Americe," posteskl si Gary Kunis. "Vezměte si tzv. "success story" Argentiny. Investovala větší částky do rozvoje telekomunikací a dnes má nejstabilnější ekonomiku, která dokonce předstihla ekonomiku USA. Pokud tedy chce Česká republika dohnat západní země, měla by investovat do rozvoje infrastruktury."
Pro Britské listy Jan Lipšanský, PC WORLD