Pozitivní poznámka
Jsou dny, kdy jsme zavaleni tolika pozitivními informacemi, že nevíme ze které se radovat dřív.
Pokud jde o včerejšek, začněme například u lékařů: Po zkušenosti se škodami, které při svém protestu způsobili letoví dispečeři, je třeba zdravotníky ocenit za formu stávky, během které nezatelefonoval na ministerstvo zdravotnictví ani jeden nespokojený pacient.
Ministr Grégr zaslouží uznání za to, že z jednání vlády stáhl svůj návrh, aby čínský velvyslanec obdržel řád Bílého lva. Asi tím odvrátil nebezpečí, že by osobnosti oceněné v minulosti začaly tyto řády vracet.
Od Dagmar Havlové je hezké, že statečně přijala nabídku podělit se o své herecké zkušenosti se studenty režie bez ohledu na riziko, že to bude jízlivě rozmazávat televize Nova.
Také premiér Zeman zaslouží uznání po té, co včera ústeckým politikům věcně, bez emocí vysvětlil, že zeď kterou budují, je zdí mezi námi a Evropou.
Opomenout pak nelze aktivitu Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, který si svítí na velké ryby. Kromě ČEZu se antimonopolní úřad rozhodl šlapat na paty také supermarketům a to novelou soutěžního zákona, která by měla znemožnit zneužívání ekonomické závislosti. Snad tato novela neskončí ve vládním či parlamentním koši.
Pozitivní informace pak přišla z Liberce, kde naučná výstava obřího hmyzu z Londýnského muzea historie přilákala již čtyřicet tisíc návštěvníků. Ti jsou několikametrovými pohyblivými modely fascinováni stejně, jako lidé, kteří je shlédli ve všech evropských metropolích. Schválně jsem si tuto zprávu z Liberce nechal nakonec. Je dobré vědět, že pokud jde o vztah k naučným exponátům jsme typickými Evropany. Podobně jako Britové, Francouzi či Němci jsme schopni celé hodiny sledovat šestisetnásobně zvětšené zápasící brouky.
Vysílá se ve čtvrtek 7.října ráno.