Brouk Pytlík a klimatické změny
V České republice úspěšně probíhá vzdělávací akce odhalující široké české veřejnosti zlovolné rejdy zelenorudé internacionály. Významným způsobem k ní přispěl údernou tezí Neviditelný pes dne 25.11.: "Ekoideologie má však ještě temnější pozadí. Likvidace fosilních paliv je pro ni substitucí proletářské revoluce." Jako štít se naštěstí ekoideologickým rozvracečům staví poznatky amerických vědců výstižně shrnuté Neviditelným psem tamtéž.
Ne všude na světě však probíhá boj se zelenými přežitky komunismu tak úspěšně jako v Čechách. Naši poctiví budovatelé šťastného Zítřka byli zdrceni, když se na jejich stolech v bankách, redakcích, úřadech ba i mezi pracujícím dělnictvem objevil výtisk časopisu Science z 13.10. tohoto roku. Zaprodanci ze 17 předních vědeckých instituci mnoha států světa se podepsali pod pamflet The Global Carbon Cycle: a Test of our Knowledge of Earth as a System, ve kterém shrnují údajné poznatky i chybějící odpovědi na otázky týkající se takzvaného skleníkového efektu. Místo četby českého tisku tato individua vrtala led v blízkosti polární stanice Vostok (všiměte si ruského jména!) a a z jeho rozboru sestavila závislost mezi koncentrací CO2 a teplotou za posledních 420.000 let. Z podivných změtí čar usoudili, že úroveň CO2 se měnila každých 100.000 let vždy nejvíce v rozmezí 180 - 280 ppmv. Tito pisálci nejsou spokojeni s tím, že jsme dnes dosáhli poprvé za téměř půl milionu let skvělých 380 ppmv a to rychlostí, která nemá obdoby (Obr.2, Science 290: str. 294). Místo oprávněné pionýrské hrdosti se tato individua ptají, co zabrání tomu, aby, podobně jako při minulých menších výkyvech CO2, nedošlo ke změně klimatu, která se tentokrát vymkne z rytmu minulých tisíciletí, neboť je buzena větší a rychlejší změnou atmosféry. Naštěstí v sobě tito ztroskotanci a levičáci nalezli zbytky poctivosti a přiznali, že nevědí, jak velká ta změna bude a kdy nastane. Záleží to prý především na složitých vazbách mezi obrovskými zásobami CO2 v oceánu a v atmosféře a na schopnosti rostlin zastavit nebo aspoň omezit vliv námi uvolňovaného CO2. Přesto si na závěr neodpustili upustit jedovatou slinu, když napsali, že lze očekávat snížení účinnosti přírodních brzdících mechanismů.
Český člověk však naštěstí bdí. Nedávno jsem zastavil na dálničním odpočívadle s automobilem nesoucím krycí nápis se slovem "ekologie". Okamžitě jsem byl dotázán bdělým spoluobčanem, zda se také přivazuji ke stromům řetězem. Teprve, když jsem ho ubezpečil, že jsem v životě ke stromu uvázán nebyl, propustil mě s tím, že by mě jinak rozřezal pilou i s tím stromem. S takto vyškoleným lidem se nemusíme bát ani 1000 ppmv.
Vůdčím duchům boje proti zelenorudé internacionále doporučuji studium taktiky nepřítele v knize Paul Hawken, Amory Lovins, Hunter Lovins: Natural Capitalism. Creating the next industrial revolution. ISBN 0-316-35316-7.