S tím nesouhlasí Tomáš Pecina:
Rozhodnutí Rady považuji za zkrat, typickou nepřiměřenou reakci na stresovou situaci. Obávám se, že radní nedokázali unést tlak, jemuž museli současně z několika stran čelit, a z bitvy, která se ještě včera zdála vyhraná, je najednou drama.
Situace svým půdorysem připomíná mediální kampaň okolo loňského hnutí "Děkujeme, odejděte"; rozdíl je však v tom, že tehdy protestující neměli dostatečně silný nátlakový prostředek. Vloni měli Českou televizi a Český rozhlas pouze na své straně, nyní je jim obrazovka k dispozici.
Úspěch vzbouřenců, k nimž se včera v důsledku nekvalifikovaného výběru ředitele přidala prakticky celá redakce zpravodajství, záleží na tom, zda budou mít dost odvahy (a podpory mezi zaměstnanci) pro radikální zásah do vysílání. Vypnuté "Kavky" by nový ředitel - spolu s Radou ČT - neustál ani týden a do ředitelské pracovny by se - bez výběrového řízení a s o to větší slávou - vrátil Ivo Mathé. Jestliže k tak tvrdému opatření pracovníci ČT nesáhnou a zvolí, jako už několikrát v minulosti, cestu pasívní rezistence, důsledkem bude prohloubení současné krize a další krok na cesté postupné slovakizace veřejnoprávního média.
Osobně jsem velice zklamán postupem radní Dědečkové, která se mi až dosud jevila jako pragmaticky uvažující člověk, který nepodlehne nátlaku a hledá pro své kroky racionální zdůvodnění. Nešťastný nápad jmenovat Hodače ji - stejně jako ostatní radní - usvědčil z nekompetence. Veřejnoprávní televize má pro společnost a pro demokracii příliš velkou cenu, než aby o ní mohli rozhodovat amatéři.