Stále požadujeme odvolání ředitele Zdeňka Drahoše
Tisková zpráva krizového výboru ČT BRNO
K návrhu nového zákona o České televizi, projednávaného v pátek Poslaneckou sněmovnou Parlamentu ČR, zatím nemůžeme zaujmout žádné stanovisko, protože nebyl ukončen legislativní proces jeho schvalování. Projednání nového zákona PS PČR vítáme jako první krok k řešení vleklé krize v ČT. Zároveň vyslovujeme obavu nad skutečností, že neprošel návrh, který by umožňoval volbu Rady ČT prostřednictvím dalších ústavních institucí (Senát a prezident republiky), což by mohlo vést k opakování současné situace v ČT. Veříme, že jedním z prvních kroků nového generálního ředitele ČT, bude návrh na odvolání ředitele brněnského studia Zdeňka Drahoše a prošetření závažných nedostatků jeho řízení brněnského studia.
Stejně jako naši kolegové v Praze nadále setrváváme ve stávce. Doposud nebyly splněny požadavky vedoucí k jejímu ukončení. Ze svých funkcí nebyli totiž odvoláni vedoucí pracovníci jmenovaní generálním ředitelem Jiřím Hodačem, a členům původního managementu nebylo umožněno vrátit se do svých funkcí. Tento názor vyjadřujeme společně s odborovou organizací brněnského studia ČT.
K situaci ze čtvrtka 11.1.2001, kdy došlo k úmyslného vypnutí proudu v objektu studia TYPOS panem Pavlem Kronikou, požadujeme jasné stanovisko ze strany vedení ČT Brno. Tímto činem ohrozil p. Kronika nejen chod studia a jeho zaměstnance, ale jako zásadní prohřešek spatřujeme skutečnost, že se úmyslné vypnutí proudu snažil zapřít. Připojujeme se k žádosti odborové organizace, která od ředitele Zdeňka Drahoše požaduje odvolání Pavla Kroniky z vedení brněnského studia.
V Brně: 14.1.2001
Krizový výbor ČT Brno