Srbové umlčeli nezávislou rozhlasovou stanici B92
napsala v sobotu 3. dubna v deníku Guardian Maggie O'Kanová z Bělehradu:
Policie přišla v pátek ráno v 8.45 a stanice, které byl předtím odebrán vysílač, ale která vysílala satelitem a na internetu, byla uzavřena. V poslední depeši listu Guardian uvedl šéfredaktor stanice Veran Matič, že od začátku bombardování Srbska zaznamenávala internetová stránka rozhlasu B 92 jeden milión přístupů denně.
Nyní to všechno skončilo, konstatoval Veran Matič. "Bombardování NATO nás zničilo. Nenávist se nyní šíří nekontrolovaně. Už v Srbsku neexistuje žádná opozice. Všichni jsme prohráli. Už mohou vyhrát jen extrémisté a jediný člověk, který z toho má prospěch, je Miloševič."
Rozhlasová stanice B92 byla umlčena a nikdo už neřekne obyvatelům Srbska, že za posledních deset dní uprchly z jejich země statisíce jejích obyvatel. Tyto záběry bělehradská televize nevysílá. Ale po deseti dnech bombardování o tom Bělehrad stejně nechce nic vědět.
Sněžena Rodoživičová vede nedaleko náměstí Republiky v Bělehradu kadeřnictví. Co si myslí o uprchlících z Kosova?
"Nevěřím tomu ani slovo. Utíkají před vašimi bombami. Jeden můj soused je z Kosova, má tam obchod se zlatem a nemá vůbec žádné problémy v Bělehradě." Čtyři ženy, které seděly v kadeřnictví s natáčkami, horlivě kývaly, jak kadeřnice mluvila.
Část obyvatelstva Srbska, vzdělané střední vrstvy, které mluví anglicky a mají přístup k satelitní televizi, rozumějí situaci velmi dobře, ale od té doby, co začalo bombardování, se nikdo neodváží to říct nahlas.
"Jsme nejcivilizovanější zemí v Evropě, dokazuje to, jak reagujeme na protestních koncertech," konstatovala paní Rodoživičová.
Stanice B 92 už nevysílá, v bělehradské televizi začaly večerní zprávy. Informovaly o tom, že prezident Slobodan Miloševič přijal delegaci z Běloruska, která mu vyjádřila podporu.