Ať mám na to, co se děje jakýkoli názor, některé body krize jsou jistě nesporné:
Tzv. autorizované zpravodajství pí Bobošíkové je nedůstojný paskvil, o nějaké vyváženosti nemá cenu mluvit.
Předpokládám, že tyto body stejně jako já považujete za fakta. A teď mi, pánové novináři, prosím odpovězte: tohle všechno vám nestačí k tomu, abyste bili na poplach, místo abyste vyzývali k onomu pověstnému klidu k práci a používali přitom stejný jazyk, jakým nás častovala media v letech 88 a 89 ?
Myslím, že nemá smyslu rozebírat, zda se má více dodržovat duch zákonů nebo jejich litera, zda společnost zničí spíš ti, kteří kradou přesně podle zákona, nebo ti kteří mluví o tom, že morálka a duch práva je víc než psané slovo. Na to vám už odpovídají jiní a povolanější. Já jen nechápu, jak to, že takzvaní hlídací psi demokracie nemají daleko k tomu nazývat protestující kolegy lůzou a svévoli politiků nazývají standardní demokracií. Právě proto je demokracie slabá, protože se v ní často střetává slušnost s vychytralou neslušností, která umí využít daleko lépe stávajících pravidel. Novináři by přece snad měli vždy a za všech okolností bojovat především za nezávislost medií na politicích, a teprve POTOM se dělit na názorové proudy.
Miloš Forman řekl ve svém přípitku na Silvestra: Nedělejte politikům voly. Má pravdu, a já bych dodal pro vás novináře: Nedělejte, proboha, politikům pohůnky !
Poznámka JČ: Britské listy vždycky ostře kritizovaly ODS. Pokud však pozitivně vědí, že jádrem tohoto sporu nebyl pokus ODS ovládnout ČT, bylo by podlé to předstírat.
K poznámkám pana Prachaře lze dodat toto: